- menu przedmiotowe
- Status prawny
- Władze Uniwersytetu
- Wewnętrzne akty prawne
- Działalność Uniwersytetu
- Struktura organizacyjna
- Doktoraty i habilitacje
- Ogłoszenia i komunikaty
- Konkursy na stanowiska nauczycieli akademickich
- Oferty zatrudnienia w projektach
- Baza dokumentów
- Regulaminy
- Prowadzone rejestry, ewidencje i archiwa
- Studia i studenci
- Programy studiów
- Oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej
- dostęp do informacji
- obsługa biuletynu UWM
UCHWAŁA NR 906 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 27 kwietnia 2012 roku w sprawie utworzenia kierunków studiów oraz określenia efektów kształcenia
UCHWAŁA NR 906
Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
z dnia 27 kwietnia 2012 roku
w sprawie utworzenia kierunków studiów oraz określenia efektów kształcenia
Na podstawie art. 9 ust. 2 i art. 11 ust. 1-2, art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku - Prawo o szkolnictwie wyższym (DzU Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) oraz § 14 ust. 1 pkt. 3) - 4) Statutu Uniwersytetu (przyjętego Uchwałą Nr 785 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 25 listopada 2011 roku w sprawie Statutu Uniwersystetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) na wniosek rad wydziałów, Senackiej Komisji ds. Dydaktycznych oraz Senackiej Komisji Rozwoju Uczelni i Budżetu, Senat uchwala, co następuje:
§ 1
W Uniwersytecie tworzy się kierunki studiów:
1. INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO - w obszarze kształcenia w zakresie nauk humanistycznych. Realizacja kształcenia na poziomie stacjonarnych studiów pierwszego stopnia - licencjackich z 6.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej; studia o profilu ogólnoakademickim. Podstawową jednostką organizacyjną administrującą kierunkiem studiów jest Wydział Humanistyczny.
2. MIKROBIOLOGIA - w obszarze kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych. Realizacja kształcenia na poziomie:
1) stacjonarnych studiów pierwszego stopnia - licencjackich z 6.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej; studia o profilu ogólnoakademickim,
2) stacjonarnych studiów drugiego stopnia z 4.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej; studia o profilu ogólnoakademickim.
Podstawową jednostką organizacyjną administrującą kierunkiem studiów jest Wydział Biologii i Biotechnologii.
3. LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Realizacja kształcenia na poziomie stacjonarnych studiów jednolitych magisterskich z 10.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej; studia o profilu praktycznym. Podstawową jednostką organizacyjną administrującą kierunkiem jest Wydział Nauk Medycznych.
§ 2
1. Kształcenie na kierunkach, o których mowa w § 1, realizowane jest na podstawie planów studiów i programów kształcenia dostosowanych do efektów kształcenia określonych przez Senat odpowiednio dla poziomu i profilu kształcenia, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Kształcenie na kierunku lekarsko-dentysytcznym realizowane jest na podstawie planu studiów i programu kształcenia dostosowanych do efektów kształcenia zawartych w standardzie kształcenia, określonych rozporządzeniem ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego.
§ 3
Senat określa efekty kształcenia dla kierunków, o których mowa w § 1 ust. 1-2 stanowiące odpowiednio załączniki:
1) efekty kształcenia dla kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo - studiów pierwszego stopnia - licencjackich z 6.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej dla profilu ogólnoakademickiego - załącznik 1,
2) efekty kształcenia dla kierunku mikrobiologia:
1) studiów pierwszego stopnia - licencjackich z 6.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej dla profilu ogólnoakademickiego - załącznik 2,
2) studiów drugiego stopnia z 4.semestralnym okresem nauki w zakresie ścieżki bezspecjalnościowej dla profilu ogólnoakademickiego - załącznik 3.
§ 4
Absolwenci kierunków, o których mowa w § 1 otrzymują dyplom ukończenia studiów oraz tytuł zawodowy na podstawie uzyskanych kwalifikacji w zależności od kierunku studiów i stopnia kształcenia, w zakresie zrealizowanej specjalności.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 października 2013 roku.
R E K T O R
Przewodniczący Senatu
Prof. dr hab. Józef Górniewicz
Informacje o dokumencie:
Jednostka: Biuro Rektora | Wytworzył: mgr Maria Sobczak | Opublikował: Dorota Nowakowska |
Data wytworzenia: 26.04.2012 | Data publikacji: 28.05.2012 07:48 | Data aktualizacji: 28.05.2012 07:48 |
Liczba wyświetleń: 2518 | Historia aktualizacji | Drukuj ten dokument |
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Uchw906.doc | 469.5 KB |